Do Šamorína príde aj majster Európy Nowicki!

Všetko je napokon inak. Na 19. ročníku Európskeho pohára vo vrhoch 9. a 10. marca v Šamoríne nebudú chýbať obaja najlepší európski kladivári, ale iba jeden – svetový šampión Pawel Fajdek.

„Na sústredení v Portugalsku som stretol majstra Európy z Berlína 2018 Wojciecha Nowického. Vravel mi, že do Šamorína napokon príde, lebo dcérka sa im už narodila predčasne, preto mu nič nebráni štartovať na pohári. Nuž, bude to skvelá súťaž, veľmi sa teším,“ odkázal z tréningového kempu v Portugalsku piaty kladivár z OH 2016 v Riu Marcel Lomnický, ktorý bude v Šamoríne obhajovať striebro z Leirie 2018.

Na EP tak nebude hádzať iba jeden z dua špičkových poľských kladivárov, obhajca prvenstva a 3-násobný svetový šampión Pawel Fajdek. Ešte v septembri si pri nejakej futbalovej exhibícii vážne zranil lýtkový sval a stále sa ešte len dáva dokopy.

Na Európskom pohári v Šamoríne môže štartovať napokon aj sedem ruských vrhačov, ktorým IAAF udelila štatút neutrálneho atléta. V kladive mužov sa predstavia štvrtý z OH 2012 (vtedy ešte v drese Ukrajiny) a piaty z MS 2017 Alexej Sokirskij plus Jevgenij Korotkovskij. V rovnakej disciplíne žien majú možnosť súťažiť Anastasia Borodulinová a Natalia Pospelovová, v disku Alexej Chuďakov, Aľona Beliakovová a Polina Sokolovová.

(GB) FOTO SITA/AP

2019-02-21T12:16:00+02:00