Lomnický túži získať doma zlato

Už takmer desaťročie patrí k popredným svetovým kladivárom. Hoci posledné dva vrcholné šampionáty mu nevyšli, ako si predstavoval, stále verí, že nepovedal posledné slovo. Marcel Lomnický by na marcovom 19. ročníku Európskeho pohára vo vrhoch v Šamoríne chcel vyhrať.

„Na Európsky pohár v domácom prostredí v x-bionic sphere® sa teším. Vlani som v portugalskej Leirii skončil druhý za trojnásobným majstrom sveta Pawlom Fajdekom z Poľska, teraz by som chcel zabojovať o prvenstvo. Chcel by som doma hodiť ďaleko, chcel by som doma získať znova medailu, chcel by som doma vyhrať!“ – vraví 31-ročný odchovanec atletiky v Nitre reprezentujúci Duklu Banská Bystrica.

Lomnickému ubudnú na Európskom pohári dvaja vážni súperi – majster Európy Wojciech Nowicki a vicemajster kontinentu Pawel Fajdek.

„Pawel, s ktorým sa pripravujem v spoločnej tréningovej skupine, si v septembri zranil lýtkový sval. Ešte stále sa len dáva dokopy a vrhačský Európsky pohár určite nestihne,“ vysvetľuje Lomnický, v rokoch 2013 a 2015 ôsmy na majstrovstvách sveta. „Nowicki zasa bude absentovať preto, lebo jeho manželka by mala práve v čase Európskeho pohára priviesť na svet druhé dieťatko, takže Wojciech bude doma s ňou. Napriek tomu však očakávam mimoriadne kvalitnú konkurenciu. Myslím si, že okrem Poliakov príde do Šamorína celá európska špička, ktorá si takto bude chcieť spestriť inak nudnú zimnú prípravu na hlavnú sezónu.“

(GB)

FOTO PAVOL UHRIN

2019-01-20T14:49:47+02:00