ŠTATISTIKY 19. ROČNÍKA EURÓPSKEHO POHÁRA VO VRHOCH V ŠAMORÍNE

REKORDY EP VO VRHOCH (1)

muži do 23 rokov: Giorgi Mujaridze (Gruz.) – guľa 20,27

SVETOVÉ VÝKONY ROKA (4)

muži: Quentin Bigot (Fr.) – kladivo 78,14, Alexej Kotkavec (Biel.) – oštep 82,45

ženy: Hanna Malyšiková (Biel.) – kladivo 74,95, Tatiana Chaladovičová (Biel.) oštep – 65,89

EURÓPSKE VÝKONY ROKA (4)

muži: Francisco Belo (Portug.) – guľa 20,97, Philip Milanov (Belg.) – disk 62,63, Kristjan Čeh (Slovin.) – disk 62,90

ženy: Fanny Roosová (Švéd.) guľa – 18,44

PREHĽAD MEDAILISTOV

MUŽI

guľa (19 účastníkov): 1. Francisco Belo (Portug.) 20,97 – európsky výkon roka, 2. Maxim Afonin (Rus.) 20,61, 3. Bob Bertemes (Lux.) 20,55

disk (24 účastníkov): 1. Philip Milanov (Belg.) 62,63 – európsky výkon roka, 2. Christoph Harting (Nem.) 62,61, 3. Martin Kupper (Est.) 62,11

kladivo (28 účastníkov): 1. Quentin Bigot (Fr.) 78,14 – svetový výkon roka, 2. Mihaíl Anastasákis (Gréc.) 76,38, 3. Jevgenij Korotovskij (Rus.) 76,33, 4. Marcel Lomnický (SR) 76,01 – limit na MS v Dauhe

oštep (17 účastníkov): 1. Matija Kranjc (Slovin.) 76,17, 2. Norbert Rivasz-Tóth (Maď.) 76,11, 3. Mauro Fraresso (Tal.) 75,00,… 6. Maximilián Slezák 73,86, 12. Patrik Žeňúch (obaja SR) 71,03

ŽENY

guľa (17 účastníkov): 1. Fanny Roosová (Švéd.) 18,44 – európsky výkon roka, 2. Dimitriana Surduová (Mold.) 17,99, 3. Anita Mártonová (Maď.) 17,85

disk (24 účastníčok): 1. Shanice Craftová 59,79, 2. Nadine Müllerová (obe Nem.) 59,74, 3. Irina Rodriguesová (Portug.) 58,05

kladivo (32 účastníčok): 1. Hanna Malyšiková (Biel.) 74,95 – svetový výkon roka, 2. Joanna Fiodorowová (Poľ.) 73,22, 3. Iryna Klimecová (Ukr.) 72,53,… 14. Martina Hrašnová (SR) 67,64

oštep (18 účastníčok): 1. Tatiana Chaladovičová (Biel.) 65,89 – svetový výkon roka, 2. Christin Hussongová (Nem.) 65,47, 3. Eda Tugsuzová (Tur.) 64,83

MUŽI DO 23 ROKOV

guľa (15 účastníkov): 1. Giorgi Mujaridze (Gruz.) 20,27 – rekord EP, 2. Oleg Tomaševič (Biel.) 19,38, 3. Alperen Karahan (Tur.) 18,47,… 12. Adrián Baran (SR) 16,49

disk (21 účastníkov): 1. Kristjan Čeh (Slovin.) 62,90 – európsky výkon roka, 2. Jevgenij Boguckij (Biel.) 61,28, 3. Ruslan Valitov (Ukr.) 55,93,… 19. Samuel Kováč (SR) 47,70

kladivo (14 účastníkov): 1. Myhajlo Kochan (Ukr.) 76,68, 2. Bence Halász (Maď.) 75,41, 3. Alexander Šimanovič (Biel.) 72,36

oštep (17 účastníkov): 1. Alexej Kotkavec (Biel.) 82,45 – svetový výkon roka, 2. Cyprian Mrzyglód (Poľ.) 79,41, 3. Alexandru Novac (Rum.) 78,74,… 17. Marek Taškár (SR) 56,91

ŽENY DO 23 ROKOV

guľa (15 účastníčok): 1. Jorinda van Klinkenová (Hol.) 16,38, 2. Violetta Veilandová (Maď.) 15,81, 3. Ashley Bolognová (Fr.) 15,50,… 13. Natália Váleková (SR) 13,59

disk (16 účastníkov): 1. Marija Toljová (Chorv.) 57,76, 2. Vanessa Kamgová (Švéd. 57,73, 3. Jorinde van Klinkenová (Hol.) 55,86

kladivo (16 účastníkov): 1. Sofia Palkinová (Rus.) 69,16, 2. Anastasia Maslovová (Biel.) 68,13, 3. Beatrice Nedbergová Llanová (Nór.) 67,89

oštep (17 účastníkov): 1. Sara Zabarinová (Tal.) 58,62, 2. Alexandra Konšinová (Biel.) 55,27, 3. Géraldine Ruckstuhlová (Švajč.) 53,50,… 17. Júlia Hanuliaková (SR) 45,68 – osobný rekord

NAJHODNOTNEJŠIE VÝKONY EP

(podľa bodovacích tabuliek IAAF)

MUŽI

20,97 (guľa) Francisco belo (Portug.) 1179

78,14 (kladivo) Quentin Bigot (Fr.) 1165

20,61 (guľa) Maxim Afonin (Rus.) 1157

ŽENY

65,89 (oštep) Tatiana Chaladovičová (Biel.) 1187

65,47 (oštep) Christin Hussongová (Nem.) 1179

74,95 (kladivo) Hanna Malyšiková (Biel.) 1173

PORADIE KRAJÍN

MUŽI: 1. Poľsko 4263, 2. Taliansko 4255, 3. Ukrajina 4191.

MUŽI DO 23 ROKOV: 1. Bielorusko 4380, 2. Ukrajina 4104, 3. Francúzsko 3973.

ŽENY: 1. Nemecko 4326, 2. Bielorusko 4312, 3. Poľsko 4269.

ŽENY DO 23 ROKOV: 1. Ukrajina 3689, 2. Poľsko 3685, 3. Bielorusko 3615.

MEDAILOVÁ BILANCIA

1. Bielorusko 3 – 4 – 1, 2. Slovinsko 2 – 0 – 0, 3. Nemecko 1 – 3 – 0, 4. Rusko (nezávislí atléti) 1 – 1 – 1, 5. Švédsko 1 – 1 – 0, 6. Ukrajina 1 – 0 – 2, 7. Portugalsko 1 – 0 – 1, Francúzsko 1 – 0 – 1, Taliansko 1 – 0 – 1, Holandsko 1 – 0 – 1, 11. Belgicko 1 – 0 – 0, Gruzínsko 1 – 0 – 0, Chorvátsko 1 – 0 – 0, 14. Maďarsko 0 – 3 – 1, 15. Poľsko 0 – 2 – 0, 16. Grécko 0 – 1 – 0, Moldavsko 0 – 1 – 0, 18. Turecko 0 – 0 – 2, 19. Luxembursko 0 – 0 – 1, Estónsko 0 – 0 – 1, Rumunsko 0 – 0 – 1, Nórsko 0 – 0 – 1, Švajčiarsko 0 – 0 – 1

KVALITA VÝKONOV SLOVENSKÝCH REPREZENTANTOV

SENIORI

76,01 (kladivo) Marcel Lomnický 1133 bodov (4. miesto)

67,64 (kladivo) Martina Hrašnová 1055 bodov (14. miesto)

73,86 (oštep) Maximilián Slezák 1014 bodov (6. miesto)

71,03 (oštep) Patrik Žeňúch 974 bodov (12. miesto)

DO 23 ROKOV

16,49 (guľa) Adrián Baran 912 bodov (12. miesto)

47,70 (disk) Samuel Kováč 835 bodov (19. miesto)

45,68 (oštep) Júlia Hanuliaková 813 bodov (17. miesto)

13,59 (guľa) Natália Váleková 808 bodov (13. miesto)

56,91 (oštep) Marek Taškár 56,91 774 bodov (17. miesto)

Pripravil GABRIEL BOGDÁNYI, FOTO JÁN LUKY

2019-03-11T14:48:34+02:00